Úspěchy našich reprezentantů

25 Led Úspěchy našich reprezentantů

Turnaj mladších žáků na Rybníčku

Martin Ševčík (TENIS SLOVÁCKO) podlehl ve finále Samuelovi Jurigovi (Púchov) 6/3 6/4. Ve čtyřhře obsadil s Tomášem Jurdou (Prostějov) třetí místo. Z domácího klubu ještě hráli Matěj Riedl a Marek Němeček, kteří prvním rokem v této kategorii sbírají zkušenosti.

Mezi dívkami napodobila Lucie Grančaiová Martina Ševčíka a obsadila druhé místo ve dvouhře a třetí ve čtyřhře.

Starší žáci v Břeclavi

Michal Kozumplík podlehla až ve finále Honzovi Čechovi (Ostrava) a se spoluhráčem Klakurkou postoupili do finále čtyřhry. Turnaje se zúčastnili Ondra Turčin a Ruda Stindl – oba postoupili do druhého kola:

Dorost Brno

Ve dvouhře dohrál David Mišťúrik již ve druhém kole, ve čtyřhře ale s Honzou Danielem (Brno) celý turnaj ovládli.

Dorostenci se sešli na Rybníčku

O víkendu 14. až 16. ledna se ve Starém Městě uskutečnil silně obsazený celostátní turnaj dorostenců kategorie „B“. Sport park Rybníček přivítal 36 hráčů z celé republiky (Opava, Brno, Prostějov, Jihlava, Přerov…). Turnaje se zúčastnili i tři domácí hráči z tenisového klubu
TENIS SLOVÁCKO (Kozumplík, Zapletal, Mišťúrik). Nejvíce se dařilo Pepovi Zapletalovi, který odehrál čtyři velmi vydařená utkání a postoupil do semifinále dvouhry. V boji o finále nestačil na Jardu Šmédka z Prostějova, kterému podlehl ve dvou setech.

Mezi nejlepších 16 postoupil David Mišťúrik, kde nestačil na Jirku Nováka z Prostějova. Davidovi a Pepovi se dařilo i ve čtyřhře, ve které obsadili celkové 3. místo. Nejmladší z domácích hráčů Michal Kozumplík podlehl po bojovném výkonu Markovi Tejkalovi z Brna v prvním kole.

I přes výsledkově vydařený turnaj měli trenéři Jan Svoboda a Pavel Štěpánek k jejich výkonům výhrady. „Výkon a tedy i výsledek můžeme hodnotit určitě pozitivně. Ve vystupování během utkání měli ale hráči bohužel opakovaně obrovské rezervy,“ hodnotil výsledky svých svěřenců Jan Svoboda. „Především u Davida s Pepou je to jejich nejslabší stránka, která je nejvíce limituje v klíčových stavech utkání,“ přidal se Pavel Štěpánek.

Celý turnaj nakonec jednoznačně ovládl první nasazený Vojta Podzemný z Opavy, jenž ve finále přehrál Šmédka 6:1 a 6:4. Ve čtyřhře zvítězila také první nasazená dvojice Podzemný – Zoubek (Ostrava), když ve finále porazili dvojici Jančík (Přerov) – Vaculík (Brno).